הנכסים שלנו

8 טיפים - איך למנוע את טרפוד העסקה בדקה ה- 90 

 

 1. בידקו נסח טאבו וודאו שהנכס נקי מהערת אזהרה, עיקולים וחובות. ודאו ששם הבעלים בנסח תואם את הבעלים במציאות, לרבות בדיקת מספרי תעודות הזהות. בידקו בעירייה שהנכס נקי מכל חרית בנייה כלשהי ואתם, הקונים, אינכם צפויים לשלם היטל השבחה.

 

2. אם יש לנכס זכויות הרחבה, ודאו שהמוכר מודע להיטל ההשבחה שעליו לשלם על מנת שלא יהיו אי הבנות ואי הסכמות על התשלום שלו.

 

3. סכמו ביניכם מראש ועוד לפני הפגישה אצל עורך הדין, את כל תנאי העסקה: מחיר, מועד פינוי, פריסת תשלומים ותכולה של דברים שנשארים בדירה (אם נשארים)

 

4. דאגו לראות בעיניים את ההצמדות של הנכס (מחסן, חניה, גג, חצר וכו'). דאגו מראש להוציא את מסמכי הבית המשותף, לרבות תשריט בניין מהטאבו. אל תסמכו על דברים שנאמרו לכם או הבטיחו לכם.

 

5. אם הנכס כבר הורחב, חשוב שתוודאו שיש לו היתר מתאים (טופס 5).

 

6. אם הנכס יושב על קרקרע שלא עברה חלוקה מסודרת ואין לנכס תת חלקה, חובה לבדוק שבין כל בעלי הזכויות הרשומים על גבי הנסח קיים הסם שיתוף - לרבות תשריט חתום אשר מייחד כל דירה לבעלים ספציפי.

 

7. אם על הנכס רובצת משכנתא, פנו לבנק המלווה לקבל אישור יתרה עדכני לסילוק. זאת על מנת שתוכלו להגיע לפריסת תשלומים מתאימה מבחינתכם, ותדעו עם כמה כסף אתם נשארים "ביד". הל , במטרה להתקדם לעסקה הבאה שלכם.

 

8. אם אתם נדרשים לקחת משכנתא לצורך מימון העסקה, פנו לכמה בנקים. בצעו סקר שוק מקדים וקבלו אישור עקרוני לקבלת משכנתא ותמונת מצב לגבי גובה ההחזר החודשי שלו תידרשו. המטרה: לסדר ולתכנן את המצב הכלכלי שלכם בעתיד.